Značka: Kĺby

Doplnky výživy na kĺby

Doplnky výživy sú koncentrovanými zdrojmi živín a ich užívaním dopĺňame do organizmu to, čo sa mu nedostáva v dostatočnom množstve v prirodzenej strave. Môžeme tak povedať, že slúžia na udržiavanie optimálnej hladiny látok, ktoré sú potrebné pre zdravé fungovanie tela. Dnes si bližšie predstavíme doplnky výživy na kĺby...
  

Zdravým spánkom proti bolesti kĺbov

V priemere prespíme takmer tretinu svojho života. Dospelý človek v produktívnom veku by mal spať aspoň sedem hodín. Ideál kvalitného spánku sa však málokedy približuje skutočnej realite. Spíme menej, ako by sme mali, čo sa neraz podpíše aj na zdraví. Faktorov ovplyvňujúcich spánok je viacero – vek,...
  

Ako funguje fixovanie kĺbov

Milujete šport. Radi si chodíte zabehať, zahrať tenis, hokej, volejbal, alebo do posilňovne. Nech ste športovec vrcholový, výkonnostný, alebo rekreačný, v každej kategórii je prítomné riziko poranenia kĺbov. Každý kĺb má presnú funkciu, ktorá vychádza z jeho anatómie. V prípade zranenia – natiahnutie, podvrtnutie, alebo narazenie môže dôjsť...
  

Kĺby a správna výživa

Na stole vás čaká veľká porcia vášho obľúbeného jedla. Určite sa tešíte, ako si ju vychutnáte do posledného sústa. Zamysleli ste sa nad tým, či dávate svojmu telu to, čo skutočne potrebuje?
  

Čo ak trpia kĺby v práci

Ľudské telo má asi 230 kĺbov a viac ako 300 kostných spojení. Prekvapujúce čísla, však? Spolu so svalmi, kosťami a ostatnými časťami nášho tela vytvárajú fascinujúci pohybový aparát.
  

Bežné činnosti a kĺby

Veľké upratovanie, rýľovanie v záhrade, menšie stavby okolo domu, chodenie po rebríku, majstrovanie doma na dvore, či neustále prepínanie spojka-brzda-plyn. Pomáhajú našim kĺbom alebo ich ničia?
  

Voda v kolene?

"Počul si o tom? Jožovi ťahali vodu z kolena!” hovorí sused susedovi. Obaja sa zatvárili prestrašene a ustarostene. Ani jeden z nich totiž netušil, čo susedovi Jožovi vlastne robili.
  

Čo je to kĺb? Z čoho sa skladá?

Keď vás zabolí rameno alebo vám pukne v kolene, možno si pomyslíte, že by bol lepší život bez kĺbov. Je to skutočne tak? V prírode existuje mnoho živočíchov, ktoré nemajú žiadne kĺby. Ich život je vďaka tomu značne obmedzený – absencia kĺbov im nedovoľuje vykonávať pohyby, ktoré dokážeme urobiť my.
  

Ktoré športy ako vplývajú na kĺby

Keď jeden boxer vrazí druhému päsťou do tváre, ťažko si predstaviť blahodarné účinky športu na zdravie človeka. Predstavme si ale, koľko taký boxer v ringu skáče, ruky udržiava v permanentnom pohybe a je jasné, že tento športovec určite nebude mať pri výstupe po schodoch problémy s dychom. No pre kĺby tento šport nie je prechádzka ružovou záhradou.